Regionální potraviny

Vyber si  Relaxuj  Pracuj  Miluj  Bav se a Nespěchej

Původ potravin je pro nás důležitější než cena, a právě proto jsme si vybrali cestu spolupráce a podpory produktů v regionu. Snažíme se tady na Olomoucku vytvořit společenství, které si dokáže vzájemně pomoct, podpořit dobré a kvalitní a v lecčem si i vyměnit zkušenosti.

Najdete u nás produkty ŠUFAN, přeborníky ve výrobě snídaňových produktů. Příběh ořechových másel nás jednoduše oslovil. Parta mladých a zkušených lidí ví, co dělá.

Psal se rok 2011 a Matěj s Markem jeli objevovat Ameriku do Kanady. A že objevili. Někde mezi zahradničením, opravováním aut, obkládáním koupelen, pokrýváním střech a stavebními montážemi se jim plnil sen o svobodě a cestování. Ochutnávali půvab místní přírody a  taky ořechová másla, která představovala pro všechny místní horaly a dobrodruhy přísun ultimátní energie.

Jak šel kanadský život dál, Markovi a Matějovi se měnily životní priority.

 

 

 

Zatímco Matěj snil o otevření pekárny v Kanadě, Marek přišel na to, že práce v terénu je nad všechnu kancelářskou činnost. Když v roce 2012 přišlo na lámání chleba, oba se vrátili zpět do Čech. Matěj se pustil do budování restauračního byznysu v Kroměříži, zatímco Marek si brousil zuby na práci ve strojírenském managementu. 

Když si  Matěj takhle jednou procházel regály v supermarketu s cílem potěšit svou ženu oblíbeným dárkem, zastesknul si po chuti jemných ořechových másel, jaké pamatoval ze svých cest za americkým snem. Hned několik dobrot od másel po ořechy najdete v Arše už dnes.

Dalším zajímavým projektem je včelařská rodina Kubešová Medová Manufaktura z Olomouce. Rodinná farma s duší, jejíchž základem je vztah k přírodě a poctivé řemeslo.

V Kubešově Medové Manufaktuře obrací medové plástve s vědomím odpovědnosti za každý pohyb. Včelstva rodinné farmy žijí v čisté krajině Nízkého Jeseníku a Litovelského Pomoraví v místech téměř netknutých lidskou rukou. Dovážíme některé druhy medů a medovin a vy tak můžete ochutnat skvělou medovinu z kopců, luk a lesů Nízkého Jeseníku.

 

Skvělé dobroty jsou i z rodinné manufaktury Via Delicia, která vyrábí poctivé produkty z ovoce a kvalitního masa.

Bezchlebovu rodinnou konzervárnu najdete v Zábřehu. Jedná se o malou manufakturu, kterou tvoří 20 zaměstnanců. Založil ji Olin Bezchleba v roce 2011 po 18 letech působení v gastronomii a potravinářském průmyslu.

K založení vlastní značky Via Delicia ho přivedla inspirace francouzskými lokálními trhy, které poznal během svého působení ve Francii, a především nález staré knihy o zavařování z roku 1925. Její majitelka, zřejmě hospodyně ze statku, si do ní pečlivě zapisovala své poznatky a recepty.

 

 

 

Produkt, který je také vyráběn s vášní a láskou je PROJEKT KOMBUCHA! Živá, fermentovaná, s nadupanou chutí a nevydaným obsahem probiotických kultur. Posláním tohoto drinku je šíření tradičního fermentovaného nápoje Kombucha v bezkonkurenční kvalitě a prvotřídní chuti. Můžete ochutnat hned v několika příchutích, které nabízí Nezvalova Archa během vašeho pobytu.

Sladkost na závěr

Čokoládový příběh rodinné čokoládovny z Troubelic na Moravě. Jejich příběh se začal psát v roce 2010, kdy poprvé dovezli z Ekvádoru kakaové boby a další kakaové produkty.

Pro výrobu vysokojakostní čokolády jsou nejdůležitější surovinou kakaové boby. V Troubelicích si vybrali ekvádorské, které patří k nejkvalitnějším a nejznámějším na světě pro své výjimečné aroma a chuť. Ekvádor je také jejich druhým domovem.

 

 

K výrobě používají pouze kakaové boby, kakaové máslo a panelu – ztuhlou šťávu z cukrové třtiny. Do bílých a mléčných čokolád navíc přidávají sušené mléko.

V každé tabulce čokolády můžete ochutnat něco ze vzdáleného Ekvádoru, rozmanité a exotické země Jižní Ameriky, ve spojení s poctivou prací malé české firmy, která si zakládá na kvalitě a osobním přístupu.

 

Těší nás prezentovat v prostorách Archy to nejlepší z regionu. Produkty pro vás poctivě vybíráme a láskou je také ochutnáváme!

- Marek Novotný

 

 

 

Rezervuj online Rezervuj online

Nezvalova Archa je samoobslužný smarthotel s příběhem.
Nezvalova Archa je loď, na které můžete plout jeden den, měsíc či rok.
Nezvalova Archa je místo, kde se může potkat zahraniční studentka s obchodníkem.

Nezvalova "Archa je zparchantělá loď ..."

Vítězslav Nezval

Dovolená v Jeseníkách

Nahoru