Siréna Párty - cestovatelské povídání-Kašmír

5. 6. 2019

Kašmír – Jiří Hošek

Přednáška o kráse přírody a nesnadném životě obyvatel v dalekém Kašmíru. Na cestě se setkáme s krásou i s těžkostmi tamní zimy, s výškovou nemocí i místními specialitami. Podíváme se do vesničky, kde pomáhá v místní škole česká nezisková organizace, přejedeme nejvýše položenou vysokohorskou silnicí na světě až do Nubra Valley k hranicím s Pákistánem, Afghánistánem, Tibetem, na začátky Himalájí a k samotnému výchozímu pro velehory jako například K2. Navštívíme reálný a turisty zatím nepoznamenaný klášter s mnichy a opuštěný klášter na konci světa, kde v průčelí oltáře stojí fotografie Dalajlámy s Václavem Havlem. Podíváme se na zamrzlé jezero Pangong Lake, kterému Čína každým rokem krade další a další metry jeho plochy.

 

Jak na levné letenky a cestování „nalehko“?

Jiří Hošek nám poradí, jak si naplánovat dlouhou cestu, jaké si vybrat vybavení, a kde koupit levné letenky! Společně rozvineme nekonečnou diskuzí o vyhledávání levných letenek, či obecně o cestování „nalehko“.

Těšíme se na vás.

 

Julie Brožová

Mladá hudebnice Julie se věnuje hudbě od útlého věku. Již ve čtyřech letech předvedla své vystoupení v souboru Bělásek, které zahájilo její vysoce uznávanou kariéru muzikantky a performerky.

V současnosti ji můžete slyšet v seskupení Julies´ band nebo každou středu na Horním náměstí v Olomouci.

Nahoru